VI KONCERT CHARYTATYWNY

"Czar Bożego Narodzenia"

16 grudnia 2010 roku

autor zdjęć: Jerzy Weiss

VI Koncert Charytatywny "Czar Bożego Narodzenia" odbył się 16 grudnia 2010 roku w sali Regionalnego Ośrodka Kultury "Mazury Garbate" w Olecku. Zgodnie z zapowiedzią rozpoczął się o godzinie 17.00. Uroczystego otwarcia dokonała pomysłodawczyni tego niezwykłego przedsięwzięcia - pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku, Eligia Marta Bańkowska.
     Już po wejściu do holu kina goście poczuli magiczny powiew świąt. Jak co roku można było nabyć oryginalne ozdoby świąteczne, tym razem także przywiezione przez gości z Litwy.
     W świąteczny nastrój wprowadził zgromadzonych kolędowy występ Miejskiej Orkiestry Dętej.
    Licytacja była następnym punktem programu. Udało się zgromadzić cenne i niepowtarzalne eksponaty ofiarowane między innymi przez Wojewódzki Urząd Marszałkowski, pana Dariusza Dziekanowskiego - jednego z największych talentów w historii polskiej piłki nożnej, lidera zespołu "Lady Pank" - Janusza Panasewicza. Wrażliwość i hojność uczestników licytacji przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
     Następnie wysłuchać można było występów dwóch chórów - szkolnego z SP nr 1 w Olecku oraz dziecięcego z Alytusa (Litwa). Punktem kulminacyjnym koncertu była inscenizacja Wilhelma i Jakuba Grimm "Królewna Śnieżka", która przeniosła widzów do świata dziecięcych marzeń. Publiczność nagrodziła gromkimi brawami znakomite kreacje ról młodych aktorów (uczniów naszej szkoły). Pięknie i misternie wykonane kostumy niewątpliwie dodały uroku znanej wszystkim opowieści. Prawdziwą ucztą dla ducha był solowy występ  Basi Kamińskiej, bardzo utalentowanej uczennicy naszej szkoły, która zaśpiewała kolędę "Znak pokoju".
     Uroczystość uwieńczył tradycyjny już występ szkolnej grupy śpiewającej i wszystkich pracowników szkoły we wspólnym wykonaniu kolędy pt. "Wesołych Świąt" oraz ciepłe życzenia świąteczne dyrektor szkoły - pani Eligii Marty Bańkowskiej.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 17/12/2010 E.Łapszys