WYCIECZKA KLASY II D DO EŁKU

30 listopada 2016 r.

fot. Małgorzata Szafrankowska

30 listopada uczniowie klasy II d wybrali się na wycieczkę do Ełku.

"Castorama" - Majsterkowo to warsztaty, których celem było rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. Dzieci pod okiem specjalistów samodzielnie wykonywały własne zabawki, użyteczne przedmioty.

Następnie udały się do parku edukacyjnego Mikołaja Kopernika. Park nawiązuje do układu planetarnego i gwiazdozbiorów. Funkcję i nazwę parku podkreśla rzeźba Kopernika usytuowana na jednej z parkowych ławek. Układ Słoneczny zbudowany z 10 kul granitowych o różnych kolorach bardzo zainteresował małych podróżników. Najwięcej atrakcji dostarczył plac zabaw w formie gwiazdozbiorów, gdyż umożliwiał dzieciom swobodną wspinaczkę i przechodzenie po konstrukcji.

"Deser i Kafka" -tam  kolejne warsztaty - cukiernicze. Dziewczęta i chłopcy podpatrywali produkcję lizaków. Samodzielnie należało również przygotować taki produkt. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły.

" Na wycieczce było fajnie. Byliśmy w Castoramie i robiliśmy własne smartfony. Byliśmy też w parku Mikołaja Kopernika i w kawiarence, gdzie robiliśmy lizaki."  Gabryś Kozłowski

"Chętnie jeszcze raz pojadę na wycieczkę. Najbardziej mi się podobały smartfony. Podobało mi się też, jak byliśmy przy posągu Mikołaja Kopernika i na placu zabaw i lizaki." Dominik Nietubyć

"Wycieczka bardzo mi się podobała, bo lepiliśmy lizaki i robiliśmy smartfony w Castoramie." Piotr Romotowski

"Fajnie było robić lizaki i smartfony. I można było kupić kolorowe lizaki i cukiereczki. W Castoramie pan nas oprowadzał po sklepie." Wiktoria Niedziejko