DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

19 października 2018r.

fot. Monika Rant, Ewelina Stańczyk

Klasa III a i klasa II a wzięła udział w konkursie pt."Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. Uczniowie otrzymali albumy w których zbierają naklejki w nagrodę za czytanie. W związku z udziałem w akcji, w piątek 19 października,  zorganizowany został Dzień Głośnego Czytania w który zaangażowali się również rodzice tworząc wspaniałe dekoracje. Pojawiła się również zaproszona pani pielęgniarka i opowiedziała uczniom o zdrowiu, pierwszej pomocy, zaprezentowała dzieciom przyrządy których używa lekarz lub pielęgniarka. Czytaliśmy również fragmenty książki związane z pomocą drugiej osobie a także dzieci czytały swoje ulubione książki. Na zakończenie były rebusy, wykreślanki i krzyżówki.
Uczniowie wzięli również udział w konkursie, w którym za zadanie było napisać dalszy ciąg przygód Gangu Słodziaków i wykonać do tego rysunek lub ilustrację. Dzień Głośnego Czytania był wspaniały, dzieci nadal kolekcjonują naklejki w albumie i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.