KOLĘDOWANIE

22 grudnia 2015 r.

fot. Ewa Łapszys

22 grudnia 2015 roku uczniowie klas III-VI wraz z panią Teresą Szadkowską zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania.
    Ubogie byłyby święta Bożego Narodzenia bez radosnych pieśni sławiących cud Boskiej miłości i fakt narodzin Boga wśród ludzi. Są pieśniami nie starzejącymi się, żywymi. Są skarbem naszej kultury i naszej religijności. Zachwycamy się ich urokiem, cieszy nas ich wielkie bogactwo ilościowe i jakościowe, jak w innym kraju na świecie. W skarbnicy polskiej tradycji jest około 1000 kolęd.
    Kolędy przylgnęły do ludzkich serc niezwykłym magnesem i trwa to do dnia dzisiejszego. W wielu wypadkach trudno dziś ustalić, kto je napisał. Jedne wyszły zapewne spod pióra zakonnego poety, bakałarza wiejskiego, czy uzdolnionego organisty, inne powstały z potrzeby serca, z żarliwości człowieczej duszy i miłości ku Bożemu Dzieciątku.
    Zebraliśmy się, aby wspólnie kolędować. Muzyka płynąca prosto z serca zaprosiła nas do wspólnego śpiewu. Rozległ się ciepły śpiew kolędy wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej.
    Wspólne kolędowanie zakończyły życzenia świąteczne: "Aby atmosfera Świąt Bożego Narodzenia, Świąt pełnych ciepła, wiary, nadziei, miłości i pokoju - trwała we wszystkich domach w każdym dniu Nowego Roku."