WYPRAWA DO LASU

5 listopada 2015 r.

fot. Agnieszka Tomczyk - Żylińska

Dnia 5 listopada 2015 roku klas III a wybrała się na wycieczkę do lasu. Program wycieczki obejmował różnorodne formy zajęć. Była przechadzka po lesie i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Zaopatrzone w lornetki i lupy dzieci oglądały rożne okazy przyrodnicze (liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Po lesie oprowadzał nas leśniczy p. Wydra. Pokazał dzieciom warstwy lasu, w jaki sposób  można określić wiek drzewa, jak zmierzyć jego wysokość oraz jak powstaje nowy las, czyli szkółka leśna. Dzieci wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody. Następnie udaliśmy się do Nadleśnictwa Szeszki, gdzie czekał posiłek - pieczone kiełbaski.
   Uważam, że była to dobra okazja do rozbudzania zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci.

Teresa Grzymkowska