Rocznica 11 Listopada w SP 1 w Olecku

10 listopada 2016 r.

fot. Ewelina Stańczyk

Dzisiaj wielka jest rocznica 11 Listopada i tym, co zmarli za ojczyznę hołd wdzięczności polska składa - tymi słowami rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku.

Z okazji Święta Niepodległości grupa 0 c wraz z wychowawczynią Eweliną Stańczyk zaprosiła inne grupy, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas - Polaków dzień.

Przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski. Dumnie, przyjmując właściwą postawę "na baczność", odśpiewały też hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami wspaniałej publiczności.

Ewelina Stańczyk