ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2014 r.

misio1_14 misio2_14 misio3_14 misio4_14 misio5_14 misio6_14 misio7_14 misio8_14 misio9_14 misio10_14 misio11_14 misio12_14 misio13_14 misio14_14 misio15_14 misio16_14 misio17_14 misio18_14

fot. Ewa Łapszys

Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

Z okazji obchodów 25.11.2014 r. Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna zorganizowała na przełomie listopada i grudnia Święto Pluszowego Misia. Jednym z celów imprezy była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś- przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Dlatego też w  czytelni biblioteki szkolnej zorganizowano gazetkę poświęconą historii powstania pluszowego misia, przygotowano kącik pluszakom, przynoszonym przez dzieci z klas 0-III. Powołana przez nauczycieli –bibliotekarzy komisja, ze zgromadzonych dziecięcych przytulanek wybrała największego misia, najmniejszego, najbardziej oryginalnego i misia naj…, naj.., naj…. , a ich właścicielom  przyznała nagrody książkowe. Nagrodzeni zostali właściciele misie misiów : Agnieszka Żylińska(kl.Ic), Rafał Gorlo(kl.I f), Maciek Penner(kl.III d), Julka Ćwikowska (kl.Ia), Rafał Życzkowski(kl. IIa), Karina Lenarczyk(kl. II a), Mateusz Klekotko(kl. I c).

Dzieci klas 0-III oprócz wystawki pluszaków zapoznały się z historią powstania pluszowego misia, przypomniały o „misiowych” bohaterach ulubionych bajek i filmów dla dzieci, bawiły się w rytm piosenek „Pluszowy miś” i „Jadą, jadą misie”. Natomiast uczniowie klas IV-VI wyszukiwali  ciekawe informacje na temat niedźwiedzi zamieszkujących różne kontynenty świata, poznali historię niedźwiedzia Wojtka,  niezwykłego żołnierza armii Andersa. Czytano także uczestnikom zajęć książeczki , gdzie bohaterami są wesołe i pocieszne misie.

Cały ten czas upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Tekst: Barbara Klimaszewska