ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2015 r.

fot. Agnieszka Rudowicz

w bibliotece szkolnej

Z okazji obchodów 25.11.2015 r. Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna zorganizowała na przełomie listopada i grudnia Święto Pluszowego Misia. Jednym z celów imprezy była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś- przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Dlatego też w czytelni biblioteki szkolnej zorganizowano gazetkę poświęconą historii powstania pluszowego misia, przygotowano kącik pluszakom, przynoszonym przez dzieci z klas 0-III. Powołana przez nauczycieli –bibliotekarzy komisja, ze zgromadzonych dziecięcych przytulanek wybrała największego misia, najmniejszego, najbardziej oryginalnego i misia naj…, naj.., naj…. , a ich właścicielom przyznała nagrody książkowe.

Dzieci klas 0-III oprócz wystawki pluszaków zapoznały się z historią powstania pluszowego misia, przypomniały o „misiowych” bohaterach ulubionych bajek i filmów dla dzieci, bawiły się w rytm piosenek „Pluszowy miś” i „Jadą, jadą misie”. Starsi uczniowie wyszukiwali również ciekawych informacji na temat niedźwiedzi zamieszkujących różne kontynenty świata, poznali historię niedźwiedzia Wojtka, niezwykłego żołnierza armii Andersa. Czytano także uczestnikom zajęć książeczki, gdzie bohaterami są wesołe i pocieszne misie.

Cały ten czas upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Barbara Klimaszewska