IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

POEZJII OBCOJĘZYCZNEJ

12 maja 2016 r.

fot. Agnieszka Tomczyk - Żylińska

Dnia 12 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Olecku odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej. Przybyłych gości powitała uroczyście p. Dyrektor Eligia Bańkowska.

Celem konkursu jest popularyzacja poezji obcojęzycznej poprzez stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania umiejętności językowych i artystycznych. Uczestnicy byli podzieleni na 2 grupy konkursowe: uczniowie klas V - VI szkół podstawowych oraz uczniowie klas I gimnazjów.

Komisja w składzie: Zbigniew Bogdan, Katarzyna Kaczor, Anna Chmielewska, Wioletta Janczenia i Ewa Omilian przyznała miejsca I, II, III i wyróżnienia w kategoriach:

szkoła podstawowa; I miejsce - Weronika Maciejewska (SP Stożne), II miejsce - Aleksandra Makarewicz (SP Gąski), III miejsce - Jakub Truchan (SP Stożne), wyróżnienia - Maria Michniewicz (ZS Babki Oleckie) i Maja Bartoszewicz (SP Gąski),

gimnazjum; I miejsce - Sandra Romanowska (ZS Judziki), II miejsce - Maciej Sławiński (Gimnazjum Kijewo), III miejsce - Olaf Sujata (Gimnazjum nr 2 Olecko) i Justyna Sznurkowska (Gimnazjum nr 1 Olecko), wyróżnienia - Amelia Żylińska (Gimnazjum nr 2 Olecko) oraz Kamila Łęgowska (ZS Judziki).

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci także nagrody książkowe.

Nauczyciele języków obcych w SP 1 w Olecku