WYCIECZKA DO OLSZTYNA IV B I IV D

8 maja 2019r.

fot. Ewa Łapszys

Dnia 8 maja 2019 roku uczniowie klasy 4 b i 4 d wyruszyli na wycieczkę do Olsztyna. Zwiedzanie rozpoczęli od Planetarium i seansu pt."Dwa szkiełka", w którym prześledzili historię teleskopu, poznali astronomię czasów Arystotelesa, system heliocentryczny Kopernika, pierwsze odkrycia Galileusza. Bohaterowie filmu, dwójka nastolatków, uczestniczyła w astronomicznym pokazie nieba. Wraz z nimi dowiedzieliśmy się jakich wspaniałych odkryć dokonali astronomowie.
   Po gwiezdnej podróży wycieczkowicze zawędrowali na Zamek Kapituły Warmińskiej, którego najsławniejszym mieszkańcem był Mikołaj Kopernik. Na jednej ze ścian zachowała sie po nim oryginalna tablica astronomiczna. W dawnym reflektarzu oraz komnacie administratora zachowały się unikalne sklepienia kryształowe. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Warmii i Mazur.
   Dzieci podzielone na dwie grupy uczestniczyły w warsztatach "Zabawa z gliną" (samodzielne wykonanie naczynia) oraz "Turniej rycerski" .
   Kolejną atrakcją był Park Trampolin. Zajęcia w parku w wyjątkowy sposób rozwijają koordynację i ogólną sprawność ruchową dzieci. Wstęp na trampoliny odbywa się wyłącznie w skarpetkach antypoślizgowych i po rozgrzewce oraz zapoznaniu z regulaminem zachowania w obiekcie. Lekkość i swoboda dodawały dzieciom skrzydeł. Skoki, podskoki, przejście przez basen z gąbkami oraz kładki sprawnościowe umożliwiły eksplozję naładowanej w dzieciach energii. Po szaleństwach czas na posiłek w McDonald's. Każdy zamawiał swój posiłek.
   Czas minął bardzo szybko i trzeba było wyruszyć w drogę powrotną. Na szczęśliwych wycieczkowiczów przy szkole czekali stęsknieni rodzice. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do domów.

Oliwia kl. IV b