OZDOBY BOŻONARODZENIOWE Z PAPIERU I SŁOMY W  III C

20 grudnia 2017r.

fot. Elżbieta Giglewicz

Przed Bożym Narodzeniem w sklepach pojawia się mnóstwo szklanych i plastikowych ozdób choinkowych. Są one piękne i błyszczące, a nowocześnie przystrojone choinki przyciągają wzrok ludzi. Dzieci jednak chętnie wykonują łańcuchy, gwiazdki, aniołki samodzielnie, wykorzystując najbardziej dostępne materiały, jakimi są papier i bibuła. Na spotkaniu rodzinnym, które odbyło się 20 grudnia, nauczycielka Elżbieta Giglewicz zaproponowała wszystkim wykonanie tradycyjnych ozdób z papieru i ze słomy. Słoma - materiał dawniej bardzo często używany do wyrobu zabawek świątecznych, jest obecnie bardzo trudny do zdobycia. Nie jest to jednak niemożliwe. Dzieci i rodzice z zapałem przystąpili do pracy. Papierowe i słomiane cuda wymagały od wszystkich skupienia i precyzji. Jednak osiągnięty efekt wart był takiego zachodu. Część wykonanych ozdób przyozdobiła klasową choinkę, a resztę zadowolone dzieci zabrały do domu.