ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

19-20 listopada 2015 r.

fot. Małgorzata Jakubowska, Małgorzata Szafrankowska

19-20 listopada 2015 roku w naszej szkole odbywały się żywe lekcje przyrody.

W czasie tych zajęć poznaliśmy gady, pajęczaki i owady. Obserwowaliśmy ptaszniki, wije, kameleony, straszyki australijskie, patyczaki, skorpiony, jaszczurki, liśćce, modliszki pochodzące z różnych zakątków świata.

Można było przyglądać się tym organizmom, a niektóre nawet położyć sobie na ramieniu. Strzaszyki pokazały jak pięknie potrafią tańczyć.

Prowadzący wyjaśniali nam, jak poszczególne gatunki odżywiają się i zachowują w różnych sytuacjach.

Największą popularnością cieszył się kameleon Leon, który przezabawnie jadł świerszcze.

Wszyscy uczniowie byli zadowoleni i podekscytowani. Pod koniec zajęć można było zakupić sonie patyczaka lub straszyka i zabrać go do domu, by móc się nim opiekować.

Krystian Kozłowski kl. VI c

"Na żywej lekcji przyrody było bardzo ciekawie. Pani opowiadała nam, gdzie różne egzotyczne zwierzęta mieszkają i czym się żywią. Najciekawsze były kameleony, które miały bardzo ciekawy pancerz. Były też tam ptaszniki i oglądaliśmy modliszki. Pani zorganizowała także konkurs na temat patyczaków. Są to owady wyglądem bardzo przypominające patyki, stąd ich nazwa. Niespodzianką dla nas było to, że każdy mógł kupić patyczaka i zajmować się nim w domu."
Dominika Zalewska III c

"Dzisiaj w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody. Grupa ludzi przywiozła ze sobą terraria, a w nich różne zwierzęta. Mogliśmy zobaczyć dużo ciekawych stworzeń, na przykład kameleona, ptasznika lub gekona. Na koniec odbył się konkurs z wiedzy o zaprezentowanych zwierzętach. Zwycięzca mógł otrzymać patyczaka."
Filip Iwanowski kl. III c

"Najbardziej na lekcji żywej przyrody podobało mi się trzymanie w ręce patyczaka. Zdziwiło mnie, że stonoga ma tak mało nóg. Pierwszy raz widziałem na żywo kameleona. Bardzo spodobały mi się ptaszniki."
 Przemek Sadowski kl. III c