X MIĘDZYGMINNY TURNIEJ ŚWIETLIC SZKOLNYCH

15 czerwca 2016 r.

fot. Agnieszka Tomczyk - Żylińska

Dnia 15 czerwca 2016 roku w hali Lega odbył się X Jubileuszowy Turniej Świetlic Szkolnych. Do udziału w turnieju zaproszono 6-osobowe drużyny z klas I-VI wraz z opiekunem grupy. Pani Dyrektor Eligia Bańkowska serdecznie przywitała przedstawicieli następujących szkół: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wieliczkach, Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach, Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku, Zespół Szkół w Olecku, Zespół Szkół w Babkach Oleckich, Zespół Szkół w Judzikach, Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Olecku.

Uczniowie zmagali się w ośmiu konkurencjach sportowych i umysłowych przygotowanych przez każdą szkołę. Zadania były wykonywane indywidualnie i zespołowo. Ogólny wynik stanowiły zgromadzone punkty w poszczególnych zadaniach. Komisja w składzie: Małgorzata Burba (przewodnicząca), Maria Łangowska, Karol Sobczak czuwała nad poprawnością wykonywanych zadań.

Zwycięski puchar otrzymała drużyna z Zespołu Szkół w Olecku. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy sponsorowane przez Burmistrza Olecka. Organizatorzy imprezy (nauczyciele świetlicy szkolnej) zapewnili świetną zabawę. Na koniec uczniowie wraz z opiekunami udali się na obiad i słodki poczęstunek.