VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

30 września 2016 r.

fot. Małgorzata Szafrankowska, Agnieszka Rudowicz, Ewa Łapszys

W dniach 26-29.09.2016 roku przygotowywaliśmy się do obchodów ŚDTM. Dekorowaliśmy klasy i korytarze szkolne, powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia.
    30.09.2016 roku o 8.00 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste otwarcie obchodów VI ŚDTM z udziałem p. Dyrektor, nauczycieli i uczniów klas III - VI. Następnie powołani z klas VI asystenci przeprowadzali egzaminy z tabliczki mnożenia we wszystkich klasach III. Spośród tych, którzy najszybciej zostali ekspertami TM wybrano egzaminatorów. Na dwóch kolejnych lekcjach egzaminatorzy z klas III i asystenci z klas VI sprawdzali znajomość TM we wszystkich klasach IV, V i VI. Na czwartej godzinie lekcyjnej chętni eksperci TM wzięli udział w konkursie łamigłówek. Na piątej godzinie lekcyjnej zorganizowano stół egzaminacyjny tym uczniom, którym nie powiodło się za pierwszym razem i chcieli egzamin powtórzyć. Z możliwości zostania ekspertem skorzystali również pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów.