WODA NA ZDROWIE - zimowy etap projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem!”

fot. Beata Skrocka - Chlebus

WODA NA ZDROWIE - zimowy etap projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem!”

Pierwszym z zadań tego etapu było przeprowadzenie zajęć dydaktycznych na temat wody. Wprowadzeniem do lekcji były zajęcia plastyczne pt. „Magiczny strumień, czyli co się stanie, kiedy przez pustynię popłynie woda?”. W trakcie pogadanki o roli i znaczeniu wody w organizmie człowieka, która była drugim punktem zajęć dzieci otrzymały odpowiednią porcję wiedzy na ten temat. Kolejne etapy lekcji to eksperymenty. Ostatnią część zadaniową zajęć stanowiło porównanie składu napoju kolorowego i składu wody mineralnej na podstawie lektury etykiet znajdujących się na butelkach.  Podsumowanie zajęć i wspólne wyciąganie wniosków było ostatnim punktem zajęć dydaktycznych o wodzie.  Celem drugiego zadania było zaprojektowanie „Wodolubka”. Uczniowie wykonywali swoje prace z dowolnych materiałów i w dowolnej technice. Po przeprowadzeniu lekcji „Źródło życia i zdrowia – woda!” i przeprowadzeniu konkursu „Zaprojektuj Wodolubka” uczniowie przystąpili do realizacji kolejnego zadania, jakim było wystawienie teatrzyku pt.: „O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy”. Dzieci opowiedziały w przystępny sposób o znaczeniu warzyw i owoców dla zdrowia. Na zakończenie zaprezentowały nową wiedzę w formie plakatów, które stanowiły szkolną gazetkę. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w realizację projektu oraz wspieranie swoich pociech przy wykonywaniu zadań konkursowych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki kolejnego etapu.

Klasa II A