„Aktywnie po zdrowie"

Aktywnie po zdrowie" jest jednym z najważniejszych programów edukacyjnych Fundacji Banku Ochrony ¦Środowiska. Jego celem jest przede wszystkim obszerna i kompleksowa edukacja dotycz±ca zdrowego stylu życia, a w szczególno¶ści zdrowego odżywiania i aktywnoś¶ci fizycznej.

Działania prowadzone w ramach programu "Aktywnie po zdrowie" podzielone s± na kilka projektów. Każdy z nich jest dopasowany do potrzeb konkretnej społeczno¶ści, grupy ludzi.

Dla dzieci z klas I-III - powołano całoroczny program "Zdrowo jem, więcej wiem!" . Program ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Poprzez u¶świadamianie Nauczycielom, Rodzicom oraz Dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywon¶ść sportowa, zmieniamy ś¶wiadomo¶ść społeczn±.

"Zdrowo jem więcej wiem" -internetowy konkurs ogólnopolski:
-edukacja zwi±zana ze zdrowym i ekologicznym stylem życia,
-oparty na podstawach programowych MEN,
-główny organizator FBOŚ,
-podniesienie poziomu wiedzy uczniów klas I-III oraz ich rodziców na temat zależnoś¶ci pomiędzy sposobami odżywiania a stanem zdrowia.
Od wrze¶śnia aktywny udział klas Ib, IIb, IIIa