Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursach towarzyszących XVI Zlotowi

Konkurs literacki:
1. Staś i Nel nad jeziorami i w kniei – opowiadanie (klasy II-III, IV – VI szkoły podstawowe).
2. Listy H. Sienkiewicza z podróży po Warmii i Mazurach – praca literacka
dla szkół podstawowych klasy IV-VI.
3. „Puszcza najlepsza to w świecie forteca”- motyw puszczy w twórczości Henryka Sienkiewicza - forma dowolna (szkoły gimnazjalne).
4. „Życie to szereg poświęceń. Trzeba tę zasadę nosić w sercu i w głowie”. Rozwiń tę myśl w oparciu o znane Ci utwory Henryka Sienkiewicza (szkoły ponadgimnazjalne).

Konkurs plastyczny:
1. Maskotka Zlotów Szkół Sienkiewiczowskich – forma przestrzenna, wykonana z materiałów tekstylnych (wszystkie typy szkół).
2. Bohater sienkiewiczowski w XXI wieku – praca plastyczna dla uczniów klas 0, I-III, IV-VI szkół podstawowych.
3. Strój bohatera sienkiewiczowskiego – gotowy strój o wymiarach 1
40-164 – praca przestrzenna (wszystkie typy szkół).

Konkurs informatyczny:
1. Postać literacka z utworów H. Sienkiewicza – praca multimedialna (wszystkie typy szkół).
2. Projekt tapety (jako tło Pulpitu) odwołującej się do twórczości Henryka Sienkiewicza – grafika komputerowa (wszystkie typy szkół).

Regulaminy konkursów zamieszczamy na stronie internetowej.
Po przeprowadzonych eliminacjach szkolnych prosimy o przesłanie prac zgodnie z regulaminami w terminie do 15 kwietnia 2008r. na adres szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku,
ul. Kościuszki 20, 19-400 Olecko z dopiskiem „Zlot Szkół Sienkiewiczowskich - konkurs”.
Każda praca powinna być opatrzona imieniem i nazwiskiem ucznia, imieniem i nazwiskiem opiekuna oraz nazwą i adresem szkoły.